„Branduoliniai“ darbuotojai atsijoja perėjūnus

Darbdaviai, kuriantys naujas darbo vietas, susiduria su problema, kaip atsirinkti tinkamiausią darbuotoją, nes praktika rodo, jog pirmas įspūdis neretai būna klaidingas. Dažnas vadovas neslepia, kad jei ne ištikimų darbuotojų branduolys, įmonės veikla imtų strigti.

Nors naujų darbo vietų kūrimas byloja apie verslo plėtrą, tačiau ne vienam įmonės vadovui gerų darbuotojų paieška tampa galvos skausmu. Ir jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad žmogus kaip ir tinkamas siūlomai pozicijai, netrukus paaiškėja, kad išbandymo darbu jis neatlaiko.

„Bėda su tais naujais darbuotojais. Ateina, atrodo, stiprus jaunuolis, ne vienus dirbęs saugos bendrovėje. Bet padirba kelias dienas ir sako: „Čia ne man, čia dirbti reikia“, – rankomis skėsteli Lina Petronienė, Alytaus UAB „Linmedė“ direktorė.

Ji neslepia, kad išsigelbėjimas yra darbuotojų branduolys.

„Senbuviams net sakyti nereikia, ką ir kaip daryti. Mato, kad kurią dieną darbo rankų trūksta, visi net neprašomi padirbėja daugiau, kad užsakymą laiku įvykdytume“, – ištikimais darbuotojais džiaugiasi pašnekovė.

Nuobodžiaujančių nelaiko

Kad darbuotojų branduolys yra tie žmonės, kuriais visada galima pasikliauti, patvirtina ir Lina Bukauskienė, UAB „Sodo bitės“ direktorė. Įmonės pagrindinė veikla – apželdinimo paslaugos, taigi verslas labai kenčia nuo sezoniškumo. Nors daugeliui darbuotojų siūlomas sezoninis darbas, tačiau su tais, be kurių verslininkė sunkiai įsivaizduoja įmonės veiklą, sudaromos neterminuotos darbo sutartys.

„Kad žmonės turėtų ką veikti, ieškome papildomų veiklų. Pavyzdžiui, įkūrėme medelyną, kuris paankstina darbų sezoną ir pratęsia jį iki pačių šalčių“, – nurodo p. Bukauskienė.

Didžiausia problema rasti pagalbinių darbuotojų vasarą, kuomet užsakymai plūste plūsta.

„Mokame neblogus atlyginimus, uždarbis pas mus visais laikais oficialus. Tačiau, būna, ateina žmonės, padirba kelias dienas, ir sako, kad jiems per sunku po žemes kapstytis, kad darbas nuobodus. Tada su jais ir atsisveikiname, nes kam laikyti nuobodžiaujantį darbuotoją“, – pasakoja verslininkė.

Atrenka darbuotojai

Kartais darbuotojų branduolys netgi pasitarnauja atrenkant naujus žmones. Egidijus Jankevičius, Plungės statybos UAB „EJ Renovacija“ direktorius, yra susikūręs savitą darbuotojų atrankos metodiką.

„Darbo skelbimų paprastai net nereikia, darbuotojai patys mus susiieško. Jei žmogus apie statybą turi žinių, priimame kiekvieną. Esminis išbandymas – 6 pirmąsias savaites padirbėti Norvegijoje. Jei senoji specialistų komanda pasako, kad jis yra tinkamas, bandomasis laikotarpis tam žmogui baigiasi. Jei ne, su tokiu darbuotoju iš karto atsisveikinu“, – darbuotojo atrankos patirtimi dalijasi plungiškis.

Vis dėlto jis nurodo, kad svarbiausi atrankos kriterijai – kad kandidatai būtų su kibirkštėle akyse ir mėgtų savo darbą. Žinoma, ir norėtų dirbti, o ne tik užsidirbti.

„Tinkamai atsirinkti žmones yra ypač svarbu, nes nuo jų priklauso ir įmonės sėkmė. Vardą pelnyti yra labai sunku, o prarasti galima bematant“, – sako p. Jankevičius.

Plačiau: http://vz.lt/smulkusis-verslas/2016/04/30/branduoliniai-darbuotojai-atsijoja-perejunus#ixzz4WhsG6QjR